﷽ | راه ما راه امام حسین علیه السلام است

این سایت به روز میشود با محتوایی ماندگار و در خور انسان ها

﷽ | راه ما راه امام حسین علیه السلام است

این سایت به روز میشود با محتوایی ماندگار و در خور انسان ها

﷽ | راه ما راه امام حسین علیه السلام است
طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است


Elasticsearch یک پروژه متن باز است، از سال 2010 شروع بکار کرده و بیشتر برای توسعه و ساخت موتورهای جست و جو بکار میرود، بتازگی وارد عرصه پایگاه های داده ای نیز شده و شاخه ای جدا از آن بعنوان Elassandra که پایگاه داده ای از نوع ستونی (Wide Column Store / Column Families) است و بهمراه Cassandra  با هم عرضه میشوند، این پلتفرم جامع و کامل نرم افزارهایی جانبی که تولید تیم سازنده آن است را بهمراه دارد و بهره وری آن را دوچندان و با کیفیت تر میکند. در زیر با سه مجموعه که بیشتر مواقع با هم کار میکنند و در مجامع آموزشی هم با عنوان ELK که میشود ElasticSearch, LogStash, Kibana شناخته میشود، آشنا میشویم .

 

Kibana

نرم افزاری که همچون و همانند یک پلاگین عمل کرده و وابستگی به پلتفرم Elasticsearch دارد و میتواند هنگامی که با Elasticsearch ادغام شود به راحتی و به آسانی در محیط آن حرکت و از آن استفاده نمود

Kibana نرم افزاری است که به دیتای شما (شاید بتوان جوری دیگری گفت به دیتای خام شما و یا به خروجی دیتای شما) انواع و اقسام نمودارها و اشکال را تخصیص میدهد و قابلیت توسعه رابط کاربری (UI) را برای مدیریت و پیکربندی تمام بخش ها و منظرهای پُشته و پلتفرم Elastic را دارد .

 

Elasticsearch

پُشته و پلتفرمی برای جستجو  تجزیه و تحلیل  ذخیره و انبارکردن داده ها است

Elasticsearch در اول یک سیستم توزیع شده (distributed) میباشد، که توسط جاوا توسعه پیدا کرده با استفاده از JSON میتوان یه جست و جو و تجزیه و تحلیل در آن پرداخت و طراحی شده برای horizontal scalability (horizontal scalability به این معنی است که میتوان در یک اتاق سروری که به تعدادی Server Rack هم داریم، کامپیوتر یا سرورهایی به آن مجموعه اضافه کنیم) و دارای بالاترین قابلیت اطمینان است و مدیریت بسیار راحتی را در اختیار کاربر قرار میدهد .

 

Logstash

سیستمی برای متمرکزسازی، تبدیل کردن و ذخیره کردن اطلاعات شما

Logstash یک سیستم متن باز و سمت سروری است (Server-side) که پردازش دیتای Pipelineها را انجام میدهد، (Pipelineها در یک پردازش و رویداد سه مرحله ای اتفاق می اُفتد که inputs  filters  outputs میباشد) inputs رویدادها را تولید میکند، filters رویدادها را اطلاح و تغییر میدهد، outputs نیز رویدادهای اطلاح شده را خروجی گرفته و در قسمت دیگری جای میدهد. Logstash از منابع بسیاری که شما با هم اختیارش میگذارید استفاده کرده و بقول خودش آنها قورت داده و در داخل خود میریزد، آنها را تبدیل میکند، و سپس آنها را ذخیره میکند در قسمتی معین و مورد علاقه شما!

 

 

یک سرویس اینترنتی ارائه دهنده خدمات وبلاگی با محتوای نسبتا عالی که بستری برای جمعیت قلیل بانوان مسلمان و فعال در اینترنت (Internet) میباشد و مضمون و مفاد ارزشمندی را برای نمایش و عرضه گذاشته است.

و معرفی کتاب The Shallows (کم عمق ها) که همانند سرویس اینترنتی معرفی شده دیر به میدان آمده، گرچه هنوز بنده مطالعه نکرده ام، اما بنظر بد نمی­آید و نمیتواند بد باشد!

 

سوال:

مجرم که به برزح وارد می­شود، می­گوید اگر مرا برگردانید آدم صالحی می­شوم حالا چه اشکالی دارد خداوند تقاضای او را بپذیرد یعنی یکبار دیگر او را امتحان کند.

جواب:

ادعای مجرم مبنی بر اینکه اگر برگردم آدم صالحی می­شوم، دروغ است زیرا او بارها مرده و به زندگی برگشته و صالح نشده. زیرا گفته ­اند وقتی دیدید کسی را دفن می­کنند، فرض کنید این شما هستیدکه از دفن شما صرفنظر شده و به خانه برمی­گردید، پس خود را اصلاح کنید.

 

 

منبع: 5-58-2599-964-978

درس بیست و دوم، صحفه 21

 

ولایت مداری در فضای مجازی بالاخص در تلگرام که رواج و تداوم بیشتری دارد، به این صورت میباشد که کانالهای تلگرامی همچون @Emam_com و @khamenei_ir رو پین شده  (سنجاق شده) ، Mute نشده، وارسی و بررسی شده، و به اقدام و عمل آنها بپردازیم .